Дома Тагови диета со ориз

Таг: диета со ориз

Метод за здраво трошење на 8 килограми според д-р Василијев и...

За да се одбегнат голем број здравствени проблеми, неопходно е повремено да се растерети телото и да се направи комплетно чистење на организмот. Цревата...

За само 7 дена 10 килограми помалку со оваа чудо диета:...

Ова мени ќе направи чудо, никогаш нема да бидете гладни, но тоа што ќе се случи со вашето тело е фантастично. Во текот на овој...

За три дена се слабее и до 8 килограми со диетата...

Диета со ориз е препорачана од доктор и со која можете да ослабете до 8 кг за 3 дена или 40 кг на подолг...

Диета со ориз препорачана од доктор, со која можете да ослабете...

Диетата со ориз е еден начин на исхрана кој првенствено е наменет за лица со висок крвен притисок, бубрежни болести и дијабетичари. Оваа диета ја...

Докторска диета со ориз: Слабеете 7 кг за 3 седмици

Диетата била осмислена од доктор за да се намали високиот крвен притисок кај пациенти со кардиоваскуларен проблем. Но потоа се случило нешто неочекувано... Овој режим...