Дома Тагови десерт со ореви

Таг: десерт со ореви

Варете ги оревите 5 минути, а после со 2 прста ќе...

Денес ќе ви го покажеме најлесниот метод за чистење на оревовите јатки од нивните лушпи, а потоа ќе ви презентираме и рецепт за еден...