Дома Тагови чорба од карфиол

Таг: чорба од карфиол

Идеална посна рибина чорба за претстојните денови – рецепт од еден...

Иларион Џурица, монах од манастирот Свети Архангел Гаврил во Земун, подготви збирка посни оброци за престојни посни денови. - ,,Јас ги собрав посните рецепти од...

ЧОРБА ОД КАРФИОЛ едноставна, брза и здрава – секој треба да...

На масло пропржете ситно сечкан кромид или праз, па кога ќе стане стаклест, додадете пченичен гриз. Додадете и рендан морков... Потребни состојки: 1 главица кромид 2 лажици...