Дома Тагови чоколадни кроасани

Таг: чоколадни кроасани

Меки кроасани со Нутела: Кога ќе се изладат, стануваат уште повкусни

Вкусни меки кроасанчиња кои ги печете како едно, нешто слично на погача, а потоа ги сечете на парчиња. Излегува цела тепсија од нив, а...

ЧОКОЛАДНИ ПОЛНЕТИ КРОАСАНИ: Ставете малку какао во лиснатото тесто – има...

Се чини дека кроасаните се омилените печива ширум светот, а се јадат најобични од лиснато тесто, празни или филувани со различни кремови, минијатурни или...

Екстра чоколадни кифли – кроасани, омилени на децата

Рецептот за овие декоративни, превкусни чоколадни кифли, го објави нашата читателка во групата НМД рецепт. Фото и рецепт: Снежана Јанкуловска Потребни состојки: 700 г брашно 1 јајце 20 г...