Дома Тагови чипс

Таг: чипс

ОД 1 КОМПИР ПРАВАМ ЦЕЛ РИД ЧИПС: Без пржење, без капка...

Нема кој не го сака чипсот од компири и покрај свесноста за фактот дека изобилува со сол и транс масти. Тоа е омилената закуска...

САМО 3 СОСТОЈКИ: Повеќе не го пржам компирот, овие крцкави меури...

Можете да јадете вкусен и крцкав чипс, но без да го пржите компирот во длабоко масло. Ова е нов начин, кој сигурна сум дека...

Кога треба да јадете ладна, а кога топла храна ако сакате...

Кога се обидуваме да формулираме правилна диета за да се ослободиме од вишокот килограми, пред сè размислуваме за тоа, што и во кои количини...

Вкусно и здраво мезе од тиквички

Направете вкусен деликатес како прилог за ручек или мезе за со пиво. Потребни состојки: 2-3 тиквички 3-4 чешниња лук Сув зеленчуков зачин (вегета) Сол, црн пипер Подготовка: Тиквичките не се лупат,...

Им го даваме и на децата а може да биде една...

Светски познатите медиуми кои се занимаваат со исхрана и здрав живот направија хаос кога соопштија која е најотровната намирница која можеме да ја изедеме. Луѓето...