Дома Тагови чај од целер и брусница

Таг: чај од целер и брусница

БРУСНИЦА: Лекува уринарни инфекции, го јакне имунитетот и го намалува притисокот

Брусница е повеќегодишна билка која потекнува од Северна Америка и Источна Азија. Растението е грмушесто и може да порасне до 40 цм во висина...

Природен сок кој прави чуда во организмот: рецепт за слабеење, за...

Рецепт за намалување на шеќерот во кр-вта: Потребни состојки: 300 г корен од целер и 6 лимони. Постапка: прво, треба да го изрендате измиениот...

Ефикасен чај од 2 состојки за намалување на високиот крвен притисок...

Според статистичките податоци, 70 милиони во САД имаат хипертензија. Високиот крвен притисок го зголемува ризикот од мозочен удар, откажување на бубрезите, болести на срцето...