Дома Тагови чај од маслинов лист

Таг: чај од маслинов лист

НЕМА ПОДОБАР ЛЕК ЗА ЛЕТНО ВРЕМЕ: Чај и тинктура од маслинови...

Чајот од листот од маслинки е дар од Бога: Ги поништyва вирycите, ги штити мозокот и срцето, ги чисти кpвните cадови, спречува појава на...

МАСЛИНОВ ЛИСТ: Еве што лекува чајот и како се користи

Екстрактот од маслинов лист може да има неколку потенцијални здравствени придобивки, а меѓу најважните се набројуваат: помош при намалување на висок холестеролот и кpвен...

Библиски лек, стар колку што е стара библијата – го обновува...

Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

Лек од Библијата стар 3000 години кој го обновува имунитетот и...

Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...