Дома Тагови чај од лист од црна рибизла

Таг: чај од лист од црна рибизла

Отец Тадеј: Чај вреден како злато, со овој напиток ја излечив...

Третманот на болести со народни лекови е одамна популарен. Отец Тадеј, еден од најпознатите православни духовници с традал од ревматизам кој му предизвикувал непод-нослива...

Подобрете ја крвната слика за 5 дена со мешавина од какао...

Флавоноидите кои се наоѓаат во какаото се соединенија важни од здравата исхрана за луѓето со кардиоваскуларни проблеми. Дневната потрошувачка на какао го зголемува бројот...

Не можев ни да се прекрстам од болки во рацете од...

На Балканските простори одамна е популарно лекувањето со природна медицина, а некои луѓе повеќе и веруваат на народната отколку на официјалната медицина. Еден од најпопуларните...