Дома Тагови чај од кромид и ловоров лист

Таг: чај од кромид и ловоров лист

ЧАЈ ПРОТИВ НАСТИНКА И КАШЛИЦА: Ефикасен природен лек кој вистински помага

„Од овој бабин лек веднаш ми помина кашлицата – природно си е природно”, вели жената која го објави бабиниот лек кој многу и помогнал,...

НАПИТОК ОД КРОМИД И ЛОВОРОВ ЛИСТ: Исфрла слуз од бели дробови,...

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 2 помали главици или една поголема главица кромид и 2 ловорови листови, 200 мл вода. Постапка: кромидот добро измијте го и исчитете...

Чај од кромид и ловоров лист – го олеснува искашлувањето и...

Чај од кромид и ловоров лист против кашлица - белодробните крила ќе ви бидат чисти за 3 дена. Проверен природен лек кој се подготвува...