Дома Тагови чај од банана

Таг: чај од банана

Бананата се смета за полековита од јаболкото, природен лек кој можат...

Некои од водечките светски експерти сметаат дека бананата е првото овошје кое никнало на нашата планета, а Ден Кепел, автор на истоимената книга „Банана...

Направете чај од банана и испијте го пред спиење: Додајте само...

Чајот од банани е од голема помош за многу болести. Дали имате идеја што ќе се случи во вашето тело ако зготвите банана со цимет...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"