Дома Тагови брзо посно јадење

Таг: брзо посно јадење

МНОГУ ВКУСНО ПОСНО ЈАДЕЊЕ: Измешајте вода, брашно и зеленчук и ќе...

За многумина можеби ова јадење е познато како посна „Попареница“ кое се приготвува за време на постите, зашто е исклучтелно здравно и вкусно, а...

За слава или секој ден: ОД 1 СМЕСА 3 ПИТИ БЕЗ...

„Ова се моите три омилени вкусови: морков, зачин, туна, лук; кисели краставички, пиперки, маслинки; динстан кромид и шампињони (30 мл масло, малку зачини, црн...

ПОСЕН РОЛАТ: Вкусно и декоративно славско предјадење, а филот може да...

Ако се подготвувате за домашна посна слава, тогаш запишете си го овој одличен рецепт на Верица Николиќ. Ролатите се многу вкусни и декоративни, па...

ПОСНО ЈАДЕЊЕ: Сочен компир од рерна, прсти да излижеш

Ако го направите ова јадење, верувајте ќе бидете воодушевени. Многу едноставно се приготвува, а излегува многу вкусно. Ова е „компир од рерна“ со кромид,...

Посно и евтино ладно предјадење: Од истата смеса може да се...

Рецепт и видео презентација на Драгана Михајловиќ од „Направи Сама-Идеи за креативци” – Посно предјадење: 3 вида топчиња од една смеса. Ова е одличен...

ПОСНА ТРПЕЗА ЗА СВЕТИ НИКОЛА: најубавите рецепти за предјадење, главно јадење...

За неколку дена се прославува еден од најголемите православни празници, Св. Никола. Ако досега сте немале време да подготвите вкусни посни предјадења и главни...

ПОСНО ЈАДЕЊЕ КОЕ ЌЕ ВИ СТАНЕ ОМИЛЕНО: Со 3 компири и...

Здраво на сите, се надевам дека сте добро. Јас сум сум Кети, живеам во Велика Британија и сакам да ви покажам како овде го...