Дома Тагови брза пита со сирење

Таг: брза пита со сирење

НАЈУБАВАТА ПИТА ШТО ЌЕ ЈА ПРОБАТЕ: Прелиена е со топло млеко...

Постојан милион различни рецепти за вкусни пити, некои се подготвуваат со течна смеса која се излева, а некои се подготвуваат долго време со замесување...

Сварете го тестото во зовриена вода: Резултатот ќе ве изненади, ова...

Првпат го пробав ова тесто кое се готви во зовриена вода и бев воодушевена од резултатот. Тестото не се распаѓа при варењето и се...

РЕЦЕПТ ЗА ПИТА СТАР 100 ГОДИНИ – се добиваат многу слоеви...

Питата со сирење отсекогаш се подготвувала како симбол за среќа, а домаќинките ја послужуваат за појадок, ручек или вечера. Постојат милион рецепти за домашни...

НЕ ГО ПРОПУШТАЈТЕ ОВОЈ РЕЦЕПТ: Питички со сирење од готови, тегнети...

Oваа пита е многу вкусна и според постапката многу наликува на сите останати пити кои се подготвуваат со готови кори. Според вкусот е иста...

Оваа пита се разликува од сите останати: Кога ќе се испече,...

На каналот на Валентина Машковиќ може да најдат превкусни домашни рецепти кои го „топат“ срцето на секоја домаќинка. Пробајте го овој рецепт кој нема...

Oваа пита е празник за очи и се прави за здравје:...

Питата со сирење е една од најстарите рецепти кои нашите баби и мајки ги приготвуваа некогаш, а потоа се измислени рецептите со други филови....

ПИТА СО СИРЕЊЕ ЗА 10 МИНУТИ: Потребни ви се само 3...

Ова е оние рецепти кој секој треба да го знае, затоа што многу лесно се приготвува, брзо, не валкате многу садови, а за кратко...

Подзаборавен рецепт за најмеката пита: ПЕНУРЛИЈА, нежна како пена и прелиена...

Се замесува тесто, кората се филува со сирење, се сечат парчиња кои се редат едно до друго и се прелива со млеко и сирење....

ПИТА ЗА МАЈКИТЕ: децата ја обожаваат, а татковците бараат репете, брзо,...

Оваа пита беше толку сочна што веднаш земав да направам тесто и за следниот ден. Добро е што не се чека тестото да стасува,...

ПИТА ЗА МЕРАК: Се прави со готови кори, но вкусна е,...

Многу вкусна, лесна и брза пита. Може да ја приготвувате за појадок или вечера, но ние често ја правиме и за ручек со порција...