Дома Тагови брчки на врат

Таг: брчки на врат

Лицето, вратот и дланките ми изгледаат 20 години помладо – сите...

Негата на вашето лице, врат и дланки треба да се одржува уште од раната младост, кога кожата е неоштeтена и изгледа убаво. Обично во...

Природен БОТОКC за лице: Од 3 состојки кожата станува затегната и...

Ботокcот првенствено се користи поради способноста да се намали појавата на бpчките на лицето. Но, има и друга страна на користење, а тоа е...

Со 1 портокал можете да се подмладите минимум 5 години: Се...

Жените вложуваат многу време и пари во одржување на негата на лицето и косата, но понекогаш не обраќаат доволно внимание на негата на вратот....

Еден кромид е милионпати помоќен од ботоксот – еве како се...

Сите поборници на природната медицина знаат колку таа е ефикасна и колку е важна за нега на кожата. Не само што овие природни препарати...

ЗА МАЗЕН ВРАТ-КАКО НА БЕБЕ: Домашна маска која ја обновува кожата

Жените вложуваат многу време и пари во одржување на негата на лицето и косата, но понекогаш не обраќаат доволно внимание на негата на вратот....

Јога за лице: со неколку потези ќе избришете 10 години од...

Во последно време, се чини дека масажата на лице и вежбите добиваат се поголема популарност во нашата земја, а бидејќи се толку многу ефикасни,...

Ако ви е смачено од брчките на вратот и виснатата кожа,...

Од античко време, човекот користел лековити билки во исхраната, истовремено учејќи каков ефект имаат врз организмот. Нашата модерна ера има извонредно добри биохемиски лекови...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"