Дома Тагови боза

Таг: боза

Доктор објасни зошто е добро да се пие боза: „Убаво ќе...

Д-р Воислав Перишиќ честопати јавно се застапува за здрава исхрана и природен начин на лекување, а неодамна со гледачите на утринската програма на ТВ...

ДОМАШНА БОЗА: Окрепнувачки напиток кој ќе ве подигне на нозе

Рецепт на Драган и Галина Страшеноски презентиран во групата НМД рецепти. „Повеќето од нас кога сме ненаспани, уморни, кога чувствуваме општа слабост или сме...

Стар рецепт за многу здрава и вкусна домашна боза

За разлика од нездравите, газирани напитоци кои се преполни со штетни состојки и кои денешните деца ги пијат во големи количини, овој ориентален пијалак,...

Стар рецепт за вкусна и здрава боза

Денес е речиси заборавена, а може да се купи во слаткарници каде слаткарите го пренесуваат нивниот рецепт од колено на колено низ генерациите. Поради изобилието...

Рецепт за домашна Боза

Во голем лонец ставете 1 кг пченкарно брашно со 10 л. млака вода. Оставете го лонецот да преноќи. Следниот ден ставете го на тивок оган...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"