Дома Тагови боб мешунка

Таг: боб мешунка

“Бобова пифтија” – Традиционално посно славско јадење со запршка од црвен...

Фото и рецепт: Ирена Златковиќ – “Бобан” – посно славско јадење. Бобовите пифтии се служат како предјадење со разни салати, риба, посни сарми и слично....