Дома Тагови бебе

Таг: бебе

Како да препознаете дека некој има урокливи очи и што треба...

Постои верување дека завидливите и злобните луѓе може да глумат кога за нешто убаво зборуваат и го фалат, а всушност му го посакуваат сето...

На бебињата НЕ СМЕЕТЕ да им давате МЕД затоа што е...

Clostridium botulinum е бактерија која ја произведува еден од најсмртоносните (според некои извори и најтоксичен) отров на светот – Ботулински токсин, а позната е...

Истражување: ако жената земе аспирин пред однос со мажот – има...

Едно истражување довело до откритие дека жената кога ќе се напие аспирин непосредно пред да има сексуални односи со мажот, ја зголемува веројатноста дека...

Потресно видео: Го ставил бебето во машина за перење, а кога...

По социјалните мрежи кружи снимка од бебе заробено во машина за перење алишта, а како што пренесуваат странските медиуми, ова момче го затворил и...

ЖЕНСКА СРЕЌА – можеби ќе бидете изненадени, но велат дека има...

ЖЕНСКАТА СРЕЌА се крие во хармонијата на домот, а за оваа билка се верува дека токму таа го носи мирот и спокојството, но и...

Драма на една мајка и бебе: Од моите влакна за малку...

Секојдневно од главата ни испаѓаат стотина влакна кои завршуваат насекаде околу нас и може да бидат многу опасни по сечие здравје. Младата мајка Хедер Фрик...