Дома Тагови балон мекици

Таг: балон мекици

СТРУМИЧКИ ЛАНГИДИ: Рецептот се пренесувал од генерација на генерација дека е...

Рецептот за овие највкусни Лангиди на струмички начин ни го претстави нашата драга членка Данче Стојева во групата НМД рецепти. Традиционално се јадат со...

ДА НЕ СЕ ЗАБОРАВИ ОВОЈ РЕЦЕПТ: Целиот стан мириса на овие...

Мајка ми порано често ни подготвуваше домашен леб, а од остатокот од тестото, тоа што ќе останеше, знаеше да ги подготви овие мекици. Мекиците...

Економични мекици кои растат големи како крофни: Без чекање на тестото

Ова тесто е толку лесно што веднаш ќе го искористите за да ги направите овие мекици кои може да ги јадете солени или благи....

КРОФНАСТИ МЕКИЦИ БЕЗ ЧЕКАЊЕ НА ТЕСТОТО: душа меки, подеднакво се вкусни...

Вкусни и воздушести мекици за кои не треба да чекате тестото да стасува. Прочитајте го рецептот и веднаш направете ги – состојките веќе ги...