Дома Тагови баклава со кокос

Таг: баклава со кокос

Кокос баклава со јогурт, вкусна, сочна, лесна со готови кори

Фото и рецепт: Селма Мемиќ Потребни состојки: 500 г тенки кори за баклава 5 јајца 2 шолји шеќер (може и помалку) 1 шолја масло 1 шолја јогурт 200 г кокосово брашно 1...

КОКОС БАКЛАВА готова за 30 минути

Многу брза и многу вкусна блаклава, со богат вкус на кокос. Потребни состојки: 500 г кори за пита 3 јајца 1 шолја (200 мл) шеќер 1 шолја масло 1,5 шолја...

БАКЛАВА СО КОКОС

Фото и рецепт: Недељка Симиќ-Чечавац Потребни состојки: 500 г тенки кори за баклава За фил: 3 јајца 200 г шеќер 200 мл масло 270 мл јогурт 200 г кокос 1 прашок за печиво За...