Дома Тагови алергиски ринитис

Таг: алергиски ринитис

Горан ја излекувал алергијата така што се журкал со коприва еднаш...

Трпел болки, но немал алергиска грозница последниве три години. Горан Павловиќ од околината на Тузла стана популарен на социјалните мрежи откако го сподели своето...

Д-р Петровска: Препознајте ги симптомите на атописки дерматит и навремено заштитете...

Што е Атописки дерматит? Атопискиот дерматит (АД) е најчеста форма на егзема. Тој е долготраен. Околу 13 % од сите деца во САД имаат атописки...