Дома Тагови живко мукаетов

Таг: живко мукаетов

Живко Мукаетов ќе биде Претседател на РФМ и во следните 4...

Живко Мукаетов останува Претседател на Ракометната Федерација на Македонија откако на синоќешното Изборно Собрание, акламативно ја доби поддршката од членовите на Собранието. Од можни...

Фондацијата ,,Трајче Мукаетов” дванаесетта година по ред додели стипендии

Фондацијата „Трајче Мукаетов“ дванаесетта година по ред, доделува стипендии на студенти на Фармацевтскиот и Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ од Скопје....