Дома Тагови зелка и месо

Таг: зелка и месо

САРМА НА МОДЕРЕН НАЧИН: Откако го открив овој рецепт, веќе не...

После овие сарми никој не ги сака традиционалните, заборавивме на нив. Зелката и месото секогаш се добитна комбинација, а според рецептот кој ќе го...

ОВА ЈАДЕЊЕ ЌЕ ВИ СТАНЕ ОМИЛЕНО: со 2 домати и малку...

Ваков вкусен ручек со зелка подготвуваше баба ми кога бев мала и уште ми е омилено. Сега откога го добив рецептот и јас го...

ПОВЕЌЕ НЕ ВИТКАМ САРМА КАКО ПОРАНО, ЛИСТ ПО ЛИСТ: Само редам,...

Ролатот од зелка со мелено месо е совршена алтернатива на класичната сарма од зелка. Лесно и брзо се подготвува и не ви одзема многу...