Дома Тагови забар

Таг: забар

Решете се од забниот камен еднаш засекогаш и обелете ги забите...

Забниот камен претставува тврда структура фиксирана врз забите, која не може да се отстрани сама. Неправилната техника на четкање на забите, води до таложење...

27-годишен маж на забар се заразил од опасна бактерија поради што...

Редовната посета на стоматолог е уште еден начин со кој ќе го сочувате вашето здравје, но случајот со еден 27 годишен маж од Канада...