Дома Тагови умебоши

Таг: умебоши

Умебоши сливите се природен лек за Ешерихија коли, природен антибиотик и...

Умебоши или јапонската солена слива е вид на овошје кое често се нарекува слива иако по потекло е од видот на кајсијата. Имаат исклучително солен...