Дома Тагови турска баклава

Таг: турска баклава

БАКЛАВА КАКО ОД ТУРЦИЈА: Професионалните готвачи додаваат 1 состојка која го...

Познатиот готвач и слаткар Пол Холивуд ги знае сите тајни на источната кујна, па откри дека во рецептот за баклава мора да вклучи една...