Дома Тагови црно чоколадо

Таг: црно чоколадо

Повеќе не купувам млечно чоколадо или со вкус, ова го подготвувам...

Сите дома сме многу по благото и отсекогаш спремам разновидни колачи или торти за десерт после ручекот. А да не зборувам, кога ќе дојдат...

Без печење МРАМОРЛИНА КОЛАЧ готов е за 15 минути

Потребни состојки за подлога: бисквити по ваш избор Потребни состојки за крем: 700 мл слатка павлака, 700 мл млеко, 12 лажици густин, 12 лажици шеќер во прав, 2 ванилин шеќер, 125...

РУСКИ КАПИ – многу вкусни и декоративни!

Потребни состојки за кора: 4 јајца, 8 лажици шеќер, 7 лажици масло, 20 лажици брашно, 20 лажици млеко, 2/3 кесичка прашок за печиво и 2 лажици какао Потребни состојки за ФИЛ: 2 пудунзи...