Дома Тагови тесто со витамин Ц

Таг: тесто со витамин Ц

ПЕКАРСКА ТАЈНА: Во тестото додајте го овој витамин и ќе ги...

Можеби некогаш сте се запрашале зошто печивата од пекарниците се толку многу меки и подолго остануваат свежи без да се расипат? Денес сето тоа...