Дома Тагови терапија

Таг: терапија

При секоја антибиотска терапија, потребно е да се пие Пробиотик –...

Здравјето претставува комбинација на позитивни психофизички, емоционални, ментални и социоекономски состојби и влијанија на околината кои се вклопени во една индивидуа. Со векови борбата со...

Терапија со јајца од јапонска препелица: за затнати крвни садови, висок...

Јајцата од јапонска препелица потекнуваат од источна Азија и претставуваат природен лек за разни болести во човековиот организам. Лековитите јајца од јапонска препелица содржат многу...

БИБЛИОТЕРАПИЈА: Читањето книги е подобра терапија и од седативи и од...

Дали сте слушнале за библиотерапија: Експерите велат дека тоа е поделотворен метод за опуштање од медитација или прошетка. Оние кои патат од анксиозност треба...

Конечно пронајдена вакцина против рак! Елиминира тумори кај глувци – дали...

Дали човештвото најпосле се приближи до лекот против рак? Истражувањето на научниците од престижниот американски Универзитет Стенфорд, предводена од доктор Роналд Левиј, покажало дека вакцината...

ПЕТЕХИИ – многумина ги имаат на телото – дали се опасни?

Понекогаш може да се појават ситни црвенкасти дамки по својата кожа, налик на осип, но не сте баш сигурни како тие се појавиле. Станува...