Дома Тагови стрептокока

Таг: стрептокока

Народот ја користи за бркање на негативна енергија, а може да...

Денес билкарот Мартин Најдовски ни пишува за една многу интересна и необична билка околу која се испреплетени разни верувања, а во минатото ја користиле...

Ефикасна мешавина за чај кој ја уништува стрептококата и други уринарни...

Потребни состојки: 50 г лист од магданос 50 г камшик (петровец) 30 г босилек 30 г кантарион 30 г коњско опавче 20 г дршки од цреши Една лажица од мешавината се...