Дома Тагови спирулина

Таг: спирулина

Чудо на природата – протеински прав кој го намалува притисокот и...

Зошто треба да се консумира овој магичен зелен прав? -има антивоспалително дејство и го јакне целиот имунитет; -поттикнува детоксикација на организмот; -го држи апетитот под контрола и...

Спирулина – историја, хемиски и нутритивни факти

Спирулината е едноклеточна сино-зелена алга со научно име Arthrospira platensis. Името „спирулина" е изведено од латинскиот збор за „хеликс" или „спирала", означувајќи ја нејзината...