Дома Тагови солена штрудла

Таг: солена штрудла

ПОЈАДОК-ФАНТАЗИЈА ЗА 20 МИНУТИ: Едноставен рецепт за питички со сирење, редовно...

Ќе бидете изненадени од едноставноста и леснотијата со која ќе ги приготвите овие вкусни питички-штрудлички со сирење. Брзи и лесни ќе ве освојат уште...

Солена штрудла од неколку состојки: Ручек за милина, без месење, само...

Оваа штрудла со месо ја правам во деновите кога сум до доцна на работа. Дечињата и сопругот ја обожаваат, а рецептот го најдов кај...

Појадок додека трепнеш, а сигурно успева: солена штрудла со сирење

Потребни состојки: 800 г брашно 400 мл млеко 1 коцка свеж квасец 125 г путер/маргарин 1 јајце + 2 жолчки 1 супена лажица сол 1 мала лажичка шеќер За фил: 125 г путер/маргарин 2...