Дома Тагови сируп од липа

Таг: сируп од липа

Липовиот чај е многу здрав – лекува настинки, висок притисок, грчеви,...

Цветовите од липа делуваат диуретички и го олecнуваат сонот, а листовите може да се јадат и се користат за лекување на чирoви. Исто така,...

Лекува грло, го јакне имунитетот и го негува лицето: 3 начини...

Со векови се исползуваат лековитите својства на миризливата липа. За бројни народи таа е симбол за вистина и несебичност. Во лековити цели се користи...

Сируп од липа: за атеросклероза и висок крвен притисок, за настинки...

Рецепт од читател Подолу во текстот, после објаснувањето за својствата и дејствата на липата, можете да ги прочитате класичните рецепти за приготвување на сируп и...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"