Дома Тагови ротквица и кромид

Таг: ротквица и кромид

Оваа евтина намирница може да го спаси целото тело: Ги обновува...

Ротквиците се коренаст зеленчук од семејството Brassicaceae, блиски до брокулите, прокељот, карфиолот и зелката. Имаат топчест облик и ги има во повеќе бои. Кај...