Дома Тагови прилог за јадење

Таг: прилог за јадење

ВАКА СЕ ПОДГОТВУВААТ НАЈВКУСНИТЕ ШАМПИЊОНИ: Полнети печурки, деликатес на кој дефинитивно...

Полнети печурки, деликатес на кој сигурно нема да можете да одолеете доколку сте љубител на печурките. Заедно со добро подготвеното месо, секогаш ни треба убав...

КРОКЕТИ КОИ НАЈАДУВААТ КАКО ОБРОК: Големи топчиња, без брашно, за 25...

Како дете многу често јадев крокети кои ми ги подготвуваше баба ми, па ми остана традиција и јас често да им ги правам на...

НЕВИДЕНО НЕШТО ДОСЕГА-РОЛАТ како кнедла, фантастичен прилог за мрсни меса

Старите рецепти на нашите баби и мајки се од непроценливо богатство, бидејќи не само што се едноставни, туку се и многу вкусни, а приготвени...

Њоки од палента со павлака и пармезан, едноставно и вкусно, секој...

Може да го јадете како главно јадење, за појадок вечера..или како прилог на главното јадење. Денес на пример, ова ни беше прилог со гулашот...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"