Дома Тагови пита за 10 минути

Таг: пита за 10 минути

ПИТА ЗА 10 МИНУТИ: Ова јадење прво се изедува на славите,...

Во продолжение може да го прочитате рецепт за многу вкусна пита, за чија подготовка се потребни само 10 минути. Шпанската пита со ајвар може...

Никогаш побрзо и полесно: Пита со месо, тесто за 10 минути...

Вака брзо приготвена пита ќе ве спаси во секоја ситуација. Ви ја предлагам оваа пита со фил од месо, но секако, вие можете да...

Брза пита со спанаќ и сирење која се приготвува за само...

Питата се приготвува со готови кори и небара голем труд и време. Брза, вкусна, одлична! Потребни состојки: 500 г готови кори, 250 г спанаќ +-, 300 г ситно...