Дома Тагови пита со спирали

Таг: пита со спирали

Една екстра убава, декоративна и вкусна пита во спирали

Фото и рецепт: Анита Стојановска Потребни состојки: 1 шолја (200 мл) млака вода 1 шолја јогурт 1 белка од јајце 1/2 шолја масло 1 сув квасец 500 г брашно +- 1 лажиче...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"