Дома Тагови пита од компири

Таг: пита од компири

Ова е еден од најубавитe десерти – пити кои сум ги...

Во последно време домаќинките често подготвуваат јадења со компир, без разлика дали се работи за благи или солени пити. Компирот е неутрална состојка која...