Дома Тагови пилешко со печурки

Таг: пилешко со печурки

Комплетен ручек – готов за 20 минути

Потребни состојки: 300 г пилешко бело месо 150 г печурки 100 г морков 3 пиперки (црвена, жолта и зелена) 2 тиквички Сол, црн пипер, црвен пипер Магдонос Малку маслиново масло Неколку лажици доматен...