Дома Тагови печи-гмечи

Таг: печи-гмечи

Најубавите рецепти за ПЕЧИ ГМЕЧИ – кој пробал знае, а кој...

Печи-Гмечи е традиционална македонска зимница која се приготвува во речиси секое семејство. Оригиналниот рецепт содржи везени пиперки, но може да се приготви и од...