Дома Тагови панкреатитис

Таг: панкреатитис

Повнимавајте на болката под десното ребро, може да биде важен симптом

Болка под ребрата, како што луѓето лаички ја нарекуваат, а стручно, болка под ребрените лакови, не е нималку ретка појава. Тригери или предизвикувачи за...

Како боли панкреасот: 4 народни рецепти за лекување на проблемите со...

Лекувањето на панкреасот не е секогаш едноставно, ниту лесно, бара посветеност и големо долговремено внимание и претпазливост. Затоа приготвивме четири рецепти од народната медицина кои...