Дома Тагови морач

Таг: морач

За побрзо да oслaбeтe: пијте напиток од ова чудо-семе (рецепт)

Денес ќе ви откриеме како се приготвува лековиот чај кој ќе ви помогне во вашата диeта доколку се обидувате да се ocлобoдите од вишoкот...

Го нарекуваат “магичен прав”, бидејќи одлично се справува со подуениот стомак,...

Магичен прав од Македонски анасон кој лекува болни коски, подуеност на стомакот и го прочистува организмот. Особено се покажал добар во превенцијата и како...

Направете масло со оваа билка кое ќе ве спаси од проблемите...

Масло од коморач/морач/македонски анасон/ Foeniculum vulgare Маслото од коморач се користи во фармацевтската индустрија но и во народната медицина како средство против подуеност на стомакот,...

Магичен прав од Македонски анасон кој лекува болни коски, подуеност на...

Нашите коски постојано се обновуваат, постојано се создава ново коскено ткиво. Кога тоа не би се случувало, коските не би биле квалитетни и често...

Само една чаша од овој вкусен напиток ве дели од рамен...

Доколку често патите од надуен стомак, гасови и подригнување, можеби е најдобро да проверите дали имате доволно ензими задолжени за варење на храната. Ова е...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"