Дома Тагови лук и мед

Таг: лук и мед

Д-р Несторовиќ објасни: „Само на овој начин лукот делува како антибиотик,...

Што е она што е лековито во лукот? Како правилно се конcyмира? Дали лукот може да биде алтернатива за оние што од некакви причини...

ФЕРМЕНТИРАН ЛУК ВО МЕД: Ефикасен природен лек кој ќе ве заштити...

Пишува доктор Анастасија Халдин / НМД.мк / Лукот и медот секој посебно имаат силни лековити својства, а заедно се моќна комбинација. Доколку направите ферментиран...

Лекува сè до каде што допира крвта, ја подобрува циркулацијата и...

Она што е најдобро во врска со овој лек, е тоа што не мора да одите во аптека за да го купите (бидејќи го...

Енергетска комбинација за која велат дека е семоќна – се приготвува...

Оваа чу-дотворна комбинација помага во лекување на многу болести. Комбинацијата од мед, лук, ореви и јаболкова киселина ќе ви го подобри имунитетот само по...

Има ли нешто поздраво од ова? Рецепт за природен лек од...

Дали има поздрава работа од овие две намирници: лук и мед? И двете состојки мора да се консумираат во суров облик, а експертите велат...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"