Дома Тагови лубеници

Таг: лубеници

Направете висечки „лежалки“ и ќе имате богат род на шербет слатки...

Лубеницата е едногодишно растение од фамилијата Cucurbitaceae. Расте од семе, во топла клима , а бидејќи содржи голема количина на вода, лубеницата претставува идеално...