Дома Тагови липом

Таг: липом

Доколку имате израсток од масно ткиво на кожата – еве како...

-Масното ткиво не предизвикува непријатност, туку претставува само естетски проблем. Особено не е убаво за око доколку се појават мноштво липоми.- -За оние кои сепак...

Како да се ослободите од липом под кожа: рецепт за отстранување...

Липом е бениген тумор кој се состои од масно ткиво. Овој израсток, по правило, е безболен и се придвижува на допир. Се јавува на...

Какво е тоа безболно грутче кое ми се појави зад увото?

Безболните грутчиња зад увото се доста чести и најчесто се бенигни. Меѓутоа, некои од овие безболни грутчиња може да бидат индикатори за сериозни состојби. Најдобро...