Дома Тагови ликер од липа

Таг: ликер од липа

Лекува грло, го јакне имунитетот и го негува лицето: 3 начини...

Со векови се исползуваат лековитите својства на миризливата липа. За бројни народи таа е симбол за вистина и несебичност. Во лековити цели се користи...

Сируп од липа: за атеросклероза и висок крвен притисок, за настинки...

Рецепт од читател Подолу во текстот, после објаснувањето за својствата и дејствата на липата, можете да ги прочитате класичните рецепти за приготвување на сируп и...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"