Дома Тагови лења баклава

Таг: лења баклава

ЛЕЊА (мрзлива) БАКЛАВА: сите состојки се мешаат, се пече 30 минути...

Фото и рецепт: Светлана Нешковиќ. Колачот се приготвува за малата пауза што си ја имате за кафе. Многу едноставно и брзо се приготвува, а добивате колач...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"