Дома Тагови леб од хелдино брашно

Таг: леб од хелдино брашно

Направете домашен леб кој не дебелее и не содржи глутен (се...

Во ДМ може да се најде безглутенски квасец (габи добиени од безглутенско брашно) Потребни состојки: 1 квасец 500 мл млака вода 500 г хелдино брашно 1 лажичка сол 1 лажичка...