Дома Тагови кристали

Таг: кристали

Најбрз начин како да направите сладолед од јагода, банана и чоколадо...

Ова е најлесниот и најбрзиот начин како да направите вкусен и здрав сладолед, три различни вкусови од една основа. Потребни ви се само четири...

Ставете лимон со сол покрај креветот: можеби ќе ви го спаси...

Верувале вие или не, насекаде околу нас постои позитивна и негативна енергија. Денешниот начин на живеење придонесува за зголемување на негативната енергија, а тоа лошо...

Алкален сок: спас за ЗГЛОБОВИТЕ – ја разбива уричната киселина

Сокот од краставица има голем број здравствени придобивки. Имено, има способност да ја намали температурата на телото, има алкализирачки својства и може ефикасно да...