Дома Тагови кремаст кадаиф

Таг: кремаст кадаиф

Кремаст кадаиф, нешто ново и необично, многу вкусно

Колач за љубителите на ориенталната кујна. Потребни состојки: 500 г свеж кадаиф, 250 г путер, 200 г мелени ореви. За шербет: 450 г шеќер, 350 мл вода, по желба лимонов сок За...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"