Дома Тагови коморач

Таг: коморач

За побрзо да oслaбeтe: пијте напиток од ова чудо-семе (рецепт)

Денес ќе ви откриеме како се приготвува лековиот чај кој ќе ви помогне во вашата диeта доколку се обидувате да се ocлобoдите од вишoкот...

Го нарекуваат “магичен прав”, бидејќи одлично се справува со подуениот стомак,...

Магичен прав од Македонски анасон кој лекува болни коски, подуеност на стомакот и го прочистува организмот. Особено се покажал добар во превенцијата и како...

Маслото од оваа билка може да ве спаси од проблемите со...

Направете масло со оваа билка кое ќе ве спаси од проблемите со гасови во стомакот: Масло од коморач/морач/македонски анасон/ Foeniculum vulgare. Маслото од коморач...

Направете масло со оваа билка кое ќе ве спаси од проблемите...

Масло од коморач/морач/македонски анасон/ Foeniculum vulgare Маслото од коморач се користи во фармацевтската индустрија но и во народната медицина како средство против подуеност на стомакот,...

Магичен прав од Македонски анасон кој лекува болни коски, подуеност на...

Нашите коски постојано се обновуваат, постојано се создава ново коскено ткиво. Кога тоа не би се случувало, коските не би биле квалитетни и често...

Без лекови до силни коски: Како да спречите губиток на коскена...

Нашите коски постојано се обновуваат, постојано се создава ново коскено ткиво. Кога тоа не би се случувало, коските не би биле квалитетни и често...