Дома Тагови ќофтиња од риба

Таг: ќофтиња од риба

ЌЕ ГО ОБОЖАВАТЕ ОВОЈ РЕЦЕПТ: Ослич од рерна, најлесна подготовка на...

Конечно најдов начин да го подготвам осличот онака како што јас го сакам - сочен однатре, крцкав однадвор, а не е пржен во длабоко...

ПОСНИ ЌОФТИЊА СО РИБА И КОМПИР: Брзи, едноставни и многу вкусни,...

Неодамна налетав на овој рецепт кој ме потсети на мирисот од детството. Кога бевме мали, навистина овие ќофтиња - „полпети“ ги јадевме многу често,...